Chovatelská stanice Color Jewel


Vítejte na stránkách chovatelské stanice Color Jewel

Štěňata chovatelské stanice Color Jewel
Aktualizováno dne:
Chovatelsk stanice Color Jewel 7.5.2024
JAPO a FalbalaCanisterapie
25. 10. 2022 Canisterapie v mateřské škole v Kroměříži

V rámci projektu Šablony 3 "Odborník z praxe" jsme si dnes s Celinkou hrály celé dopoledne s dětmi z mateřské školy. Celince patří obrovská pochvala a poděkování.28. 6. 2022 Poslední canisterapie v tomto školním roce

Meryl dnes za dětmi nepřijela. Děti musely jet vlakem za ní. A nejen za Merylkou, ale i za Idefixem, Nerouškem a hlavně za Celinkou a jejími miminky. Celinka se dětem pochlubila malými bíglíčky a děti si je velice opatrně chovaly a hladily. Pak začalo to pravé canisterapeutické odpoledne. Všichni pejskové a děti dováděli na zahradě u domu. I Celinka se přidala hned, jak nakrmila a uspala svou drobotinu. Bylo krásné pozorovat starého hluchého Idefixe, jak děti poznal a jak si vzpomněl na všechny ty lumpárny, které s nimi, když ještě byl aktivní prováděl. Vůbec v tu chvíli nebylo na něm poznat stáří a únava. Jako mladý Jůra běhal a skákal za piškot do tunelu a po dvoře. I ostatní pejskové si to s dětmi parádně užívali. Odpoledne uběhlo jako voda a pak jsme se museli pro tento školní rok rozloučit. Ale v září se určitě opět všichni setkáme.26.2.2022 Canisterapie - máme nové kamarády

Od začátku letošního roku máme nové kamarády, děti z dětského domova. Merylka a Celinka si za nimi jezdí pravidelně 1x za měsíc hrát.20.1.2022 Canisterapie - Nero mezi dětmi

Neroušek má 4 měsíce a dnes byl u dětí ve Valmezu. A byl úžasný. Nikoho a ničeho se nebál (ani pana ředitele, ani proskleného výtahu do třetího patra) a po celou dobu neudělal ložičku ani bobeček. Děti se o něj vzorně staraly a Nero se pomaloučku, polehoučku začíná připravovat na roli canisterapeutického psa.15.6.2021 Poslední canisterapie v tomto školním roce.

Tentokrát nejel pejsek za dětmi, ale děti jely vlakem za pejsky. Pro některé to byla první jízda ve vlaku. Z Teplic n.B. jsme pěšky přešli do Hranic za pejsky a pak začala ta pravá radost. Nejprve se Merylka pochválila se štěňátky a pak přišlo na setkání kamarádů. Merylka se s dětmi viděla po dvou měsících, Celinka po týdnu a Pinďa a Dianka po letech. To bylo tak dojemné, jak je Dianka poznala a Pinďa byl taky v sedmém nebi. A já jsem zase jednou byla pyšná na své úžasné bíglíky a na práci, kterou dělám.Nový školní rok 2019/2020

Školní rok začal nejen pro děti, ale i pro pejsky. Letos si canisterapii mezi sebou rozdělili. Merylka jezdí do Valmezu a Idefix do Dřevohostic. Ten mimo jiné dostal také k sobě praktikantku Selinku, aby se něčemu přiučila.


14.4.2019 - canisterapeutické zkoušky ve Frenštátě p, R.

Dne 14.4.2019 naše Merylka úspěšně vykonala Povahové testy canisterapeutického psa - opakovací a může tak další dva roky pokračovat v canisterapii.
14.11. 2018 - Canisterapie v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí

Merylka má od středy 14.11. 2018 nové kamarády. Jsou to děti z MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Valašské Meziříčí. Budou se společně scházet a užívat si vycházek po Valašském Meziříčí".


3.11.2018 Workshop „PRAKTICKÁ CANISTERAPIE“

V sobotu 3.11.2018 jsme se spolu s Merylkou zúčastnily woskshopu "PRAKTICKÁ CANISTERAPIE" ve Frýdku - Místku, pod záštitou Podaných rukou, z.s. Frýdek – Místek. Zatím, co probíhala prezentace o naší 13leté canisterapeutické práci ve výchovném ústavu, Merylka předváděla praktickou ukázku. Skákala z náruče do náruče

2.6.2018 - Canisterapeutické zkoušky ve Frýdku Místku.

Dne 2.6.2018 náš Idefix úspěšně vykonal své první Povahové testy canisterapeutického psa. Zkoušky složil s plným počtem bodů.
31.3.2018 - Canisterapie v Centrum Áčko, p.o. Valašské Meziříčí

Dianka a Merylka mají od soboty 31.3. 2018 nové kamarády. Jsou to děti a rodiče z Centrum Áčko, p.o. Valašské Meziříčí. Budou se společně pravidelně scházet a užívat si vycházek kolem Bečvy a veselých her v prostorách Áčka.".1.4.2017 - canisterapeutické zkoušky Frenštátě p, R.

Dne 1.4.2017 naše Merylka úspěšně vykonala své první Povahové testy canisterapeutického psa. Zkoušky složila s plným počtem bodů a se závěrečným hodnocením: "Výborně sehraný tým".


18.4.2015 - canisterapeutické zkoušky ve Frenštátě p, R.

Dne 18.4.2015 naše Dianka úspěšně vykonala Povahové testy canisterapeutického psa - opakovací a může tak další dva roky pokračovat v canisterapii.
Březen 2015 - canisterapie v mateřské školce Přerově

Od března 2015 má naše Dianka nové kamarády. Jezdíme si za nimi hrát do Přerova do Speciální mateřské školy A&J s.r.o. U Bečvy.

4.března 2014 - canisterapie v Přerově


Naše smečka má nové kamarády z Aktivačního centra - "Jsme tady" v Přerově. Společně jsme prožili krásné úterní dopoledne a slíbili jsme si, že se určitě nevidíme naposledy.


17.4. 2012 Návštěva ZŠ Křižná ve Valašském Meziříčí
30.3. 2012 Noc s Andersenem


23.6. 2011 Diana a Erik
navštívili mateřskou školku v Chomýži a s dětmi prožili krásné odpoledne.
4.6. 2011 Diana
úspěšně absolvovala "Povahové testy canisterapeutického psa". Testy probíhaly ve Větřkovicíh u Opavy. Pořádalo je občanské združení "Podané ruce". Hlavním rozhodčím byla MVDr. Petra Domesová.
27.5. 2011 Diana
se připojila k dalším canisterapeutickým psům a společně celé dopoledne dělali radost všem dětem na Přerovském výstavišti.
2.4. 2011 Erik úspěšně absolvoval "Povahové testy canisterapeutického psa"
Testy probíhaly ve Frenštátě p. R. Pořádalo je občanské združení "Podané ruce". hlavním rozhodčím byla Ing. Olívie Bischofová.
Naše smečka už šestým rokem pomáhá dětem
Od letošního školního roku se do činností zapojili i naši mladí pejskové Falbalka a Idefix. Pravidelně jezdíme za chlapci do Dětského domova se školou a výchovného ústavu v Dřevohosticích. Nejprve se jde na pořádnou vycházku do okolí a po návratu na internát společně odpočívají při relaxační hudbě. Relaxace chlapcům pomáhá k uvolnění a k celkovému zklidnění organismu a pejskové si tu pohodičku užívají s nimi.
Pustevny

     Dne 12. 8. 2009 jsme s našimi kamarády z Dětského domova se školou z Dřevohostic byli na celodenním výletě na Pustevnách. Společně jsme se prošli k soše Radegasta, na Radhošť a zpět. Štěňátka šlapala jako divá a i když to nebyla náročná túra, při cestě zpět k autu už nožičkama sotva pletla. Ale statečně celou cestu ušla po svých. Kluci se o pejsky moc pěkně starali a všichni účastníci zájezdu byli s výletem moc spokojeni.Na Pustevnách 1


Stoupání nad Pustevnami


U Radegasta


Na Radhošti 1


Na Radhošti 2


Na Pustevnách 2
Doprovod

     V sobotu 9. února se konala Mezinárodní výstava v Brně. Vítaným odklonem ze stereotypu byla právě přítomnost našich kamarádů.


Relaxace

     Naše smečka se spolu s dětmi z Dětského domova se školou v Dřevohosticích v rámci canisterapie účastní cvičení s prvky jógy. Ze všeho nejlépe naše pejsky při cvičení baví relaxace - ta jim jde nejlépe.
Lysá Hora

     3.11.2007 byla naše smečka s dětmi z Dětského domova se školou v Dřevohosticích na turistickém výletě na Lysé Hoře. Trasa byla náročná.
     I když oba pejsky za chvíli bolely tlapičky a děti i paničku nožičky, výstup a pak i sestup jsme ve zdraví zvládli. Ani studené a mlhavé počasí nepokazilo dobrou náladu. Na vrcholu Lysé Hory jsme byli všichni odměněni. Děti dostaly teplé čaje a všichni, tedy i pejskové si pochutnali na grilovaném kuřátku.


Turistika s dětmi Dětského domova se školou v Dřevohosticích

     Dne 27. 6. 2007 byla naše smečka spolu s dětmi z Dětského domova se školou Dřevohostice na turistickém výletě na Svatém Hostýně. Dětem i pejskům se výlet líbil.
Dětský domov se školou v Dřevohosticích

     Od září 2006 přibrala naše smečka ke svým hrám děti z Dětského domova se školou v Dřevohosticích.3. - 4. 6. 2005

Výstaviště Přerov "Mosty 2005"
Erik z Ožináku
Seznam výstav:


Chovatelská stanice Color Jewel
Pes nikdy neudělá chybu. Je pes a dělá, co dělá, protože je pes a myslí jako pes. Jste to vy, kdo dělá chybu, protože jste jej nevycvičil, aby dělal to, co chcete, aby dělal, když chcete, aby to dělal. Nebo jste špatně posoudil, co je schopen dělat fyzicky nebo mentálně. Tak jestliže byla udělána chyba v týmu, jste to vy, kdo ji udělal, ne pes ...
G. Attla